Pan Ząbek SAM w mieście

SOBOTA, 4 WRZEŚNIA g. 18:00


fot. archiwum artysty

"Pan Ząbek SAM w mieście" - magiczne show, klaunada i iluzja na ul. Nowobramskiej               
Wstęp wolny, w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych spektakl zostanie przeniesiony do CH Jantar ul Szczecińska 58

Marcin Połoniewicz wciela się w postać sceniczną "Pana Ząbka" już ponad od 20 lat, prezentując się na scenach teatrów, festiwali, czy też na małym ekranie.

Szersza publiczność w postaci rodziców, jak również dzieci, może go kojarzyć z takich programów telewizyjnych jak : "Mam Talent", "Mali Giganci", "My3", "Magicy z ulicy" i "Pytanie na Śniadanie".
Wieloletnie doświadczenie teatralne i animacyjne pozwoliło mu wypracować własny styl pokazów. Stawia na bezpośredniość i interakcje z publicznością, w swoich pokazach "puszcza oko" do widzów, zapraszając ich do wspólnej zabawy, w której aktywnie wcielają się w asystentów iluzjonisty, otrzymując wzamian drobne upominki.
W pokazie nie zabraknie żartów i dowcipów. 

Pan Ząbek stawia na energię i dynamikę pokazu, reagując na zaistniałe sytuacje, czasami improwizując, co dodaje spektaklowi świeżości i oryginalność. Od wielu lat współpracuje z lunaparkiem "Farma Iluzji" i "Megalandia". Prezentuje swoje spektakle na największych  festiwalach cyrkowych w Polsce: "Carnavał Sztukmistrzów" z Lublina i "Ofca" z Oleśnicy. Współpracował z Teatrem Lalek "Baj Pomorski" z Torunia, Teatrem Pantomimy z Wrocławia, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim z Wrocławia i Teatrem Avatar z Legnicy. Stworzył jedną z postaci w spektaklu "Iluzjoniści - Pierwsze Starcie" w reż Janusza Józefowicza. Obecnie wchodzi w skład międzynarodowej grupy "Champions of Illusion". 

Dzięki interaktywności, nieodzownemu elementowi swojego programui, pokaz za każdym razem jest odrobinę inny. Zaskakuje nie tylko widzów, lecz również siebie samego. Ciągły dialog z widzem dodaje spektaklowi świeżości, a nieoczekiwane gagi sytuacyjne sprawiają, że każdy spektakl jest oryginalny i niepowtarzalny. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu estradowemu, Marcin Połoniewicz buduje swoje spektakle tak, że mogą one tworzyć samodzielne show, jak i być częścią złożonego programu.
Iluzja jest moją pracą i największą pasją, którą dzielę się z widzami poprzez występy sceniczne, stand-up i close-up. Świetnie czuję się zarówno w świetle reflektorów prezentując wielką iluzję, jak i w kameralnej przestrzeni z jedną walizką. Stand-up opieram na trikach iluzjonistycznych, zaskakujących zwrotach akcji i gagach sytuacyjnych. W przestrzeniach, w których brak miejsca na iluzję sceniczną, doskonale sprawdza się forma close-up. Prezentuję tu efekty magiczne na wyciągnięcie ręki widza: sprawiam, że jego przedmioty użytku osobistego stają się rekwizytem w triku, a dzięki bliskiemu kontaktowi pod koniec efektu może on sam sprawdzić jego wiarygodność.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury