Sam na scenie

Turniej Teatrów Jednego Aktora Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Program 2013

Program festiwalu

czwartek 13 czerwca 2013

10.00 Uroczysta inauguracja

10.15 Małgorzata Dwulit (woj. pomorskie) PTL „Tęcza”

„Malowane” na podstawie powieści Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”
Scenariusz: Małgorzata Dwulit, Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska
Reżyseria: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska
Opracowanie muzyczne: Maciej Sierosławski

11.05 Igor Fijałkowski (woj. wielkopolskie) Nowy Teatr im. Witkacego

„Ptaszma. Historia chłopca” na postawie powieści „Białe na czarnym” Ruben’a Gallego
Scenariusz, reżyseria: Marta Streker
Scenografia: Marta Streker, Igof Fijałkowski, Aneta Talarczyk
Muzyka: Paweł Głosz

11.55 Angelika Chałubek (woj. łódzkie) PTL „Tęcza”

„Fade out” na podstawie fragmentów opowiadania „Imago” Julii Fiedorczuk iświadectwa  „Uzdrowiona z anoreksji" ze zbioru  „Cuda Ks. Jerzego” Małgorzaty Pabis
Scenariusz i reżyseria: Bożena Kwiatkowska, Angelika Chałubek

12.40 Luiza Kroczewska (woj. mazowieckie) Nowy Teatr im. Witkacego

„I czas się zatrzymał” na podstawie tekstu Anny Odzimek pod tym samym tytułem
Scenariusz, reżyseria i scenografia: Marzena Odzimek

15.00 Ewelina Kołodziej (woj. podkarpackie) Nowy Teatr im. Witkacego

„Marzyciel” na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego „Białe noce”
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut

15.40 Artur Wojna (woj. opolskie) PTL „Tęcza”

„Armin Salm” na podstawie kolażu teksów: Fiodor Dostojewski „Zbrodnia i kara”, Gerold Spath „Komedia” i Bruno Szulz „Sklepy cynamonowe”
Scenariusz i scenografia: Grażyna Tabor i Artur Wojna
Reżyseria: Grażyna Tabor

16.30 Aleksandra Joanna Karpińska (woj. kujawsko – pomorskie) Nowy Teatr im. Witkacego
„Mam na imię Karla” na podstawie autorskiego monodramu „Kawa i Psychotropy”
Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Joanna Karpińska
wykorzystano fragment dramatu Williama Shakespeare’a „Romeo i Julia” oraz utworów muzycznych grupy Dżem i Metallica

17.10 Mateusz Iwiński (woj. kujawsko-pomorskie) PTL „Tęcza”
„Mortal kombajn” na podstawie dramatu Pawła Sali pod tym samym tytułem
Scenariusz, reżyseria: Elżbieta Piniewska

20.00 monodram „Mój trup” na podstawie wierszy Adama Mickiewicza,
scenariusz, reżyseria i wykonanie Bogusław Kierc
Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku

21.00 omówienie spektakli konkursowych / Restauracja Staromiejska
- prowadzi Jolanta Krawczykiewicz

piątek 14 czerwca 2013

10.00 Kamila Winkler (woj. lubuskie) Nowy Teatr im. Witkacego
„Tam” na podstawie tekstu Nicolety Esinencu „Fuck you, Eu.Ro.Pa!”
Scenariusz, reżyseria: Małgorzata Paszkier

10. 55 Barbara Frencer (woj. dolnośląskie) PTL „Tęcza”

„Akwarium” w oparciu o oratorium Bożeny Keff „Utwór o Matce i Ojczyźnie”
Scenariusz, reżyseria: Aneta Ćwieluch
Scenografia: Małgorzata Kowalczyk
Muzyka: Adam Porębski, śpiewa Daria Jabłońska, opieka artystyczna Zbigniew Karnecki

11.45 Gabriel Dubiel (woj. podkarpackie) Nowy Teatr im. Witkacego

„Kyś” na podstawie powieści Tatiany Tołstoj „Kyś”
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Barbara Płocica

12.35 Karolina Bruchnicka (woj. dolnośląskie) PTL „Tęcza”
„To nie ja” wg tekstu Joan Maclead „Dziewczyna jak inne”
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Grzegorz Stawiak

15.00 Dominika Handzlik (woj. śląskie) Nowy Teatr im. Witkacego
„Doświadczane” na podstawie wierszy Krystyny Miłobędzkiej ze zbioru „zbierane, gubione”
Scenariusz: Dominika Handzik
Reżyseria: Halina Kubisz-Muła

15.40 Justyna Socha (woj. łódzkie) PTL „Tęcza”

„Podróż do Buenos Aires” na podstawie sztuki Amanity Muskania o tym samym tytule
Scenariusz: Justyna Socha, Marcin Górecki
Reżyseria, scenografia: Marcin Górecki

16.35 Martyna Cieślak (wojsko) Nowy Teatr im. Witkacego

„Przerwana lekcja muzyki” na podstawie kompilacji tekstów Iwana Turgieniewa „Pierwsza miłość” i Susanny Kayser „Przerwana lekcja muzyki”
Scenariusz: Halina Bednarek, Alicja Pyziak
Scenografia: Halina Bednarek

17.10 Norbert Stałęga (woj. lubelskie) PTL „Tęcza”

„DO RE MY KLA” na podstawie tekstu Urszuli Usakowskiej- Wolff pod tym samym tytułem
Scenariusz, reżyseria, scenografia, muzyka: Norbert Stałęga

18.30 monodram „Moskwa Pietuszki” w wykonaniu Jacka Zawadzkiego,
scenariusz, scenografia i reżyseria: Zygmunt Duczyński
Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku

21.00 omówienie spektakli konkursowych
- prowadzi Jolanta Krawczykiewicz

sobota 15 czerwca

12.00 Koncert galowy festiwalu (ogłoszenie werdyktu, wręczenie nagród)
Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku