Turniej Teatrów Jednego Aktora Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Program 2015

Czwartek, 4 czerwca
prezentacje konkursowe – wstęp wolny

10:00    OT Rondo
Uroczysta Inauguracja

10:40     OT Rondo
Szymon Majchrzak (woj. zachodniopomorskie)
„Pokuć” na podstawie książki Aleksandra Jurewicza „Lida” (30 minut)
scenariusz: Ewa Czapik-Kowalewska i Szymon Majchrzak
reżyseria, opracowanie muzyczne, scenografia: Ewa Czapik-Kowalewska

11:30    PTL „Tęcza”
Katarzyna Prynkiewicz (woj. pomorskie)
„Dobra dziewczyna zeszła na złą drogę” na podstawie powieści Joanny Kathleen Rowling „Trafny wybór” w tłumaczeniu Anny Gralak (25 minut)
scenariusz: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska i Katarzyna Prynkiewicz
reżyseria: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska

12:15     OT Rondo
Szymon Szczęch (woj. małopolskie)
„Jestem” spektakl autorski (20 minut)
scenariusz, reżyseria: Justyna Kapa, Szymon Szczęch
scenografia: Justyna Kapa

12:55    PTL „Tęcza”  
Kacper Wesołowski (Wojsko Polskie)
„Don Juan albo Ja i Ja” na podstawie dramatu Rolanda Topora (30 minut)
scenariusz, reżyseria: Kacper Wesołowski
muzyka: Mateusz Skrok

15:00    OT Rondo
Angelika Sokólska (woj. dolnośląskie)
„Jest mi smutno” na podstawie Sarah Kane „4.48 Psychosis” (30 minut)
reżyseria i montaż video: Grzegorz Stawiak
muzyka: Mȗm i Grzegorz Stawiak

15:50    PTL „Tęcza”
Kaja Janiszewska (woj. lubuskie)
„Nie patrz” na motywach powieści Swietłany Aleksijewicz „Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy”, dramatu Magdy Fertacz „Trash story” i baśni H.Ch. Andersena „Królowa śniegu” (30 minut)
scenariusz: Kaja Janiszewska i Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek
reżyseria: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek
opracowanie muzyczne i plastyczne: Kaja Janiszewska i Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek

16:40     OT Rondo
Szymon Wegner (woj. wielkopolskie)
„Jeżdżąc” na podstawie opowiadania Janusza Rudnickiego ze zbioru „Śmierć czeskiego psa” (20 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Szymon Wegner

17:20     PTL „Tęcza”
Natalia Traczyk (woj. mazowieckie)
„Bida” na podstawie opowiadania Trumana Capote „Pan Bida” w tłumaczeniu Krzysztofa Zarzeckiego (25 minut)
scenariusz: Natalia Traczyk i Monika Żurek
reżyseria: Monika Żurek
muzyka: Rafał Balicki

20:30    OT Rondo – wieczór mistrzowski Stanisława Miedziewskiego
„Od przodu i od tyłu” w wykonaniu Mateusza Nowaka
wejściówki do odebrania w OT Rondo

21:30     OT Rondo – sala prób
Omówienie spektakli konkursowych    

Piątek, 5 czerwca
prezentacje konkursowe – wstęp wolny

10:00    PTL „Tęcza”
Natalia Stolarska (woj. łódzkie)
„Ciemno prawie noc” na podstawie powieści Joanny Bator (25 minut)
reżyseria: Anita Pawlak Zygma

10:45     OT Rondo  
Irena Tkaczyk (woj. dolnośląskie)
„Zimna ściana” na podstawie książek Halszki Opfer „Kato-Tata. Nie-pamiętnik”, „Monidło. Życie po Kato-Tacie” oraz Katarzyny Surmiak-Domańskiej „Mokradełko” (25 minut)
scenariusz i reżyseria: Aneta Ćwieluch

11:30    PTL „Tęcza”
Alan Kwiecień (woj. lubelskie)
„Kamienie” na podstawie powieści Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” (20 minut)
scenariusz, reżyseria: Alan Kwiecień i Janina Młynek
scenografia: Janina Młynek

12:10     OT Rondo
Dominik Mironiuk (woj. łódzkie)
„Tytyt” na podstawie powieści Tomasza Piątka „Miasto Ł.” (30 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Małgorzata Kowalczyk

13:00 PTL „Tęcza”
Joanna Lewoc (woj. podlaskie)
„Trzymając się za ręce” na podstawie powieści Romy Ligockiej „Dobre dziecko”
scenariusz: Joanna Łupinowicz
reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Mirosława Krymska

15:00     OT Rondo
Stanisław Bożek (Polski Związek Niewidomych)
„Rozmowa…” na podstawie tekstu Leszka Kołakowskiego „Rozmowa z diabłem” (15 minut)
scenariusz, reżyseria: Stanisław Bożek i Arkadiusz Szostak

15:35     PTL „Tęcza”
Aleksandra Ambrozik (woj. dolnośląskie)
„Elementy proste” wg tekstów Sylwii Kubryńskiej „Składasz się z prostych elementów”, „Morderstwo doskonałe”, „Wojny wybuchają od olimpiad” (20 minut)
scenariusz, reżyseria: Anna Maśka

16:15     OT Rondo
Agnieszka Górska (woj. podkarpackie)
„Niebieski ptak” na podstawie wierszy i opowiadań Haliny Poświatowskiej (17 minut)
scenariusz, reżyseria: Dominika Migoń

16:55    PTL „Tęcza”
Maria Czaplewska (woj. kujawsko-pomorskie)  
„Hm, hm” na podstawie tekstów A.A. Milne „Mamy już 6 lat”, H.Ch. Andersena „Serdeczne zmartwienie”, Juliana Tuwima „Dyzio marzyciel”, Michaela Ende „Momo” i Stanisława Grochowiaka „Menuet” (25 minut)
scenariusz, reżyseria: Maria Czaplewska

20:30    OT Rondo – wieczór mistrzowski
„Jordan” w wykonaniu Doroty Landowskiej
wejściówki do odebrania w OT Rondo

21:30 Tort urodzinowy 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

22:30     OT Rondo – sala prób
Omówienie spektakli konkursowych

Sobota, 6 czerwca

9:00-11:30 OT Rondo
Próby do Koncertu Galowego

12:00    OT Rondo
Koncert Galowy w reżyserii Wiolety Komar
Ogłoszenie werdyktu, wręczenie nagród