Turniej Teatrów Jednego Aktora Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Program 2019

czwartek, 20 czerwca

OT Rondo i  PTL Tęcza  prezentacje konkursowe  /wstęp wolny/

 

10.00 OT Rondo

Jan Karol Wiśniewski - woj. lubelskie - POK "Dom Chemika" Puławy

"Pif-paf jesteś trup" (25 minut)

według sztuki Williama Mastrosimone pod tym samym tytułem, w tłumaczeniu Z. Hołdysa
scenariusz, reżyseria - Katarzyna Grudzień

 

10.55 PTL Tęcza

Wiktoria Jankowska - woj. zachodniopomorskie - MOK Police

"Kobieta inicjowana" (15 minut)

na podstawie tekstu "Hell" Lolity Pille, w tłumaczeniu B. Grucy, J. Rembiasz i A. Szubel
scenariusz - Wiktoria Jankowska
reżyseria - Aleksandra Słowińska

 

11.30 OT Rondo

Katarzyna Lewandowska - Wojsko Polskie
Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie

"Tybyś" (25 minut)

na podstawie powieści "Kochanie zabiłam nasze koty", "Paw Królowej" Doroty Masłowskiej
i "A ja żem jej powiedziała..." Katarzyny Nosowskiej
scenariusz i reżyseria - Anna Jakubowska, Katarzyna Lewandowska

 

12.15 PTL Tęcza

Martyna Strychalska - woj. wielkopolskie - CK Zamek w Poznaniu

 "ONNA" (30 minut) na podstawie dramatu "Krótka sztuka o zdradzie dla jednej
aktorki" Ołeksandra Irwańca, w
 tłumaczeniu K. Kotyńskiej

scenariusz - Martyna Strychalska, Daniel Stachuła
reżyseria - Daniel Stachuła

 

15.00 OT Rondo - Inauguracja Festiwalu


15.30 OT Rondo

Paulina Leoniec - woj. mazowieckie - I LO w Sokołowie Podlaskim

"Na cztery" (20 minut)

na podstawie utworu Jarosława Czaplińskiego "Wstręt"
scenariusz, reżyseria - Urszula Kosieradzka

 

16.10 PTL Tęcza

Bartosz Rułka - woj. podkarpackie - I LO w Rzeszowie

"Pojedynek" (20 minut) 

na podstawie powieści Witolda Gombrowicza "Transatlantyk"
scenariusz - Robert Nowak
reżyseria - Robert Nowak, Barbara Maria Płodzień

 

16.50 OT Rondo

Dominika Puc - woj. podlaskie - Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

"Postrzyżyny" (20 minut)

według powieści Bohumila Hrabala pod tym samym tytułem
w tłumaczeniu A. Czcibor-Piotrowskiego
scenariusz i reżyseria - Joanna Troc

 

17.30 PTL Tęcza

Justyna Sieradzka - woj. lubuskie - Żarski Dom Kultury, ZSE w Żarach

"Shirley Walentine" (20 minut)

na podstawie sztuki Willy Russel pod tym samym tytułem, w tłumaczeniu M. Semil
reżyseria - Emilia Adamiszyn

 

20.00 OT Rondo     

Wieczór mistrzowski Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek

monodram "Słodka"  w  wykonaniu Marty Pohrebny

na podstawie powieści Marii Matios „Słodka Darusia”

/wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo/            

 

21.30  OT Rondo – sala prób

Omówienie spektakli konkursowych

 

 

piątek, 21 czerwca

OT Rondo i  PTL Tęcza  prezentacje konkursowe /wstęp wolny/

 

10.00 PTL Tęcza

Bartłomiej Jaskulski - woj. łódzkie - Łódź

"Tu nie jest tak źle" (25 minut)

na podstawie wspomnień Jerzego Skrzypka
scenariusz i reżyseria - Arkadiusz Jaskulski

 

10.45 OT Rondo

Aleksandra Łazarska - woj. podlaskie - Suwalski Dom Kultury

"Nie dla żartu" (35 minut)  scenariusz autorski

reżyseria - Jolanta Hinc-Mackiewicz

 

11.40 PTL Tęcza

Monika Weronika Mikołajczak - woj. dolnośląskie - MDK w Bolesławcu

„Jingele-Mejdele” (35 minut)

na podstawie powieści Wojciecha Dutki "Czerń i purpura"
scenariusz i reżyseria - Aneta Ćwieluch

 

12.40 OT Rondo

Viktoria Szopińska - woj. pomorskie - Chojnickie Studio Rapsodyczne

"Popatrz na Lusię" (30 minut)

na podstawie powieści Gro Dahle, Svein Nyhus "Grzeczna", w tłumaczeniu H. Garczyńskiej
scenariusz - Viktoria Szopińska, Grzegorz Szlanga
reżyseria - Grzegorz Szlanga

 

15.00 OT Rondo

Faustyna Słonka - woj. śląskie GOK w Jasienicy Filia Mazańcowice

"Księga nieżywków" (20 minut)  

według tekstu "Zgubiono znaleziono" Brooke Davies,  w tłumaczeniu R. Sudóła
scenariusz i reżyseria  - Anna Maśka

 

15.40 PTL Tęcza

Julia Kmiecik - woj. lubuskie - Żarski Dom Kultury  

"Antygona w Nowym Jorku" (20 minut)  

na podstawie dramatu Janusza Głowackiego pod tym samym tytułem
scenariusz - Julia Kmiecik
reżyseria - Julia Kmiecik, Roman Krzywotulski

 

16.20 OT Rondo

 Agnieszka Rajda - woj. śląskie - Raciborskie Centrum Kultury

"Pływak" (30 minut)  

na podstawie tekstu Zsuzsy Bánk pod tym samym tytułem 
w tłumaczeniu E. Kalinowskiej-Styczeń
scenariusz i reżyseria - Grażyna Tabor

 

17.10 PTL Tęcza

Maciej Walter - woj. łódzkie - Pałac Młodzieży w Łodzi

"Munch!" (25 minut)  na podstawie pamiętników E. Muncha

scenariusz - Maciej Walter
reżyseria - Jowita Popow

  

20.00 OT Rondo

Monodram Przemysława Bluszcza

"SAMOSPALENIE – spowiedź oficera SB"

scenariusz i reżyseria – Krzysztof Szekalski

/wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo/

 

21.30 OT Rondo – sala prób

Omówienie spektakli konkursowych

 

 

sobota, 22 czerwca

OT Rondo /wstęp wolny/


10.00 - 12.00   

próby do koncertu galowego (uczestnicy konkursu)


10.30 - 11.30   

"Sam na okładce" - spotkanie z Wiesławem Gerasem              

"Symboliczna postać Hamleta jest znakiem firmowym serii wydawniczej..."

 

12.00               

Koncert Galowy przygotowany z uczestnikami festiwalu

- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród /wstęp wolny/


18.00               

"Sam na ulicy" - zakończenie festiwalu - ulica Nowobramska

spektakl "NOE" - realizacja i wykonanie Adam Walny
muzyka na żywo - Witold Walny