Jurorzy 17. Sam na scenie


dr hab. prof. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, teatrolożka, krytyk teatralna, wykładowczyni na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UKSW w Warszawie. Autorka książek, między innymi: "Promieniowanie rapsodyzmy. W kręgu myśli i praktyki teatralnej Mieczysława Kotlarczyka", "Teatr przeciwko śmierci. Kryptoteologia Tadeusza Kantora" oraz licznych artykułów z zakresu historii teatru. Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Teatr". Mama Zosi i Jasia :)Zmiana w składzie jury, Krystynę Maksymowicz zastąpi Ida Bocian.
Życzymy zdrowia Pani Krystynie i dziękujemy za dyspozycyjność Pani Idzie.

Ida Bocian - przez  dziewięć lat pracowała w Społecznym Stowarzyszeniu Edukacyjno-Teatralnym „Stacja Szamocin” jako realizatorka projektów. Od kwietnia 2008 roku mieszka i pracuję w Trójmieście, najpierw w Sopockiej Scenie Off de BICZ, a następnie w Teatrze Gdynia Główna. W międzyczasie współpracowała, jako trenerka i animatorka z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Europejskim Centrum Solidarności i Narodowym Centrum Kultury. Wspiera biblioteki, instytucje kultury oraz grupy seniorów. Czerpie również z doświadczeń i metod teatralnych. Lubi „studia terenowe” i „spacery badawcze".  

Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta


Przez wiele lat współpracował z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto” jako dziennikarz i recenzent teatralny, publikował też artykuły – przede wszystkim o teatrze – m. in. w ogólnopolskiej „Gazecie Wyborczej”, „Notatniku Teatralnym”, „Metrze”, „Ozonie”, na portalach e-teatr.pl, trójmiasto.pl i gdansk.pl. 

Od 2015 roku jest członkiem komisji artystycznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, dzięki czemu czyta co roku ponad 200 nowych polskich sztuk teatralnych. 

Od 2019 roku pracuje jako kurator comiesięcznego cyklu czytań dramatu współczesnego PC Drama w Klubie Żak w Gdańsku.   

fot. Krzysztof Winciorek